Hloubení první jámy č. 6 na DH II započalo v roce 1980, jáma byla dokončena v r. 1987. Profil jámy byl zvolen kruhový. Po vyražení ústí jámy s kanály byl vnitřní čistý průměr jámy 6,5 m (tj. 33,16 m2).
Odvodnění turonské zvodně zajišťoval systém clonových širokoprofilových vrtů osazených ponornými čerpadly a rozmístěných po obvodu hloubené jámy, odvodnění cenomanské zvodně při procházení jámy přes cenoman zajišťoval druhý systém clonových širokoprofilových vrtů osazených rovněž ponornými čerpadly. Ve zvlášť exponovaných úsecích hloubení jámy s vysokým přítokem vod byl využit předvrt v ose jámy osazený ponorným čerpadlem.
Jáma byla vyztužena litým betonem pomocí ocelové posuvné formy s krokem 3 m, zavěšené na zdvojeném pracovním povalu.
V pevných a nezvodněných intervalech hloubení jámy byla ražena hrubým profilem 44 m2 a síla výztuže litého betonu byla 0,5 m. Betonová směs byla do hloubení dopravována z povrchu potrubím o průměru 150 mm.
Ve zvodněných a málo soudružných horninách byla realizována technologie vyztužování o síle výztuže 1 m tak, že hrubý profil byl ražen v profilu 56 m2. V profilu jámy byla s krokem 1m nejdříve zabudována kruhová ocelová korýtková výztuž zavěšená na háky, se zátahem vlnitým plechem o čistém profilu 44 m2. Volný prostor mezi pažením a bokovými horninami byl vyplněn kačírkem, který po dobu betonáže prostoru mezi formou a TH výztuží zajišťoval drenáž vyztužovaného úseku a izolaci betonáže před přítokem důlních vod. Po vytvrzení betonu byla následně provedena cementová injektáž vrstvy kačírku.
Vrtací práce byly zajištěny těžkými příklepnými vrtacími kladivy typu RP-30 (SSSR), odtěžení rubaniny po trhací práci bylo prováděno drapákovým nakladačem KS-3 (SSSR), zavěšeným na pracovním dvouetážovém povalu. Odtěžení dvojicí okovů o objemu 1,7 m3.
Větrání hloubení zajišťoval sací lutnový tah o průměru 800 mm osazený na povrchu dvoustupňovým ventilátorem APB 710 mm.
Výše uvedená technologie hloubení jámy se plně osvědčila. Jámu vyhloubil dodavatelsky VDUP Praha.