Důl Kladno tvořily tři doly: důl závodu 1 v Libušíně, důl závodu 2 ve Vinařících (Mayrau) a důl závodu 2 ve Švermově (Ronna).
Důl Kladno závod 1 Libušín
Větrní systém dolu byl kombinovaný. Tvořily jej:
Vtažná jáma N III
Výdušná jáma N I
Výdušná jáma N IV
Jáma N III
Vtažná jáma byla hluboká 638,6 m kruhového profilu o průměru 7,5 m vybavena dvěma těžními zařízeními.
Měla dvě patra:
1. p. – v hloubce 521 m pod povrchem bylo těžní a vtažné pro 1. a 2. úsek
2.p. – v hloubce 616 m pod povrchem sloužilo jako těžní a vtažné pro 4., 6. a 8. úsek. Zároveň bylo vtažným horizontem pro ovětrání spojovacích překopu s doly závodu 2.
Jáma N I
Výdušná jáma byla hluboká 532,9 m, byla kruhového profilu o průměru 5 m. Měla pouze jedno patro v hloubce 510 m pod povrchem. Šachetní budova byla provedena jako depresní s přestupní komorou. Vůči vtažné jámě byla situována centrálně ve vzdálenosti 91 m.
Jáma N IV
Výdušná jáma byla hluboká 619 m, byla rovněž kruhového profilu průměru 4,5 m. Šachetní budova byla provedena jako depresní s přestupní komorou. Ke vtažné jámě byla situována diagonálně ve vzdálenosti 3 100 m.
Měla dvě patra:
1. p. – bylo v hloubce 548 m pod povrchem a sloužilo jako výdušné pro 8. a 6. úsek v kačické a dolínské sloji.
2.p. – bylo v hloubce 608 m pod povrchem. Z hlediska větrání sloužilo, jako výdušné pro 4. úsek – dolínská sloj. Jáma sloužila k čerpání důlních vod, v případě mimořádné situace i pro výjezd mužstva.
Důl Kladno závod 2 ve Vinařících
Systém větrání dolu byl centrální. Tvořily jej:
Vtažná jáma Robert
Výdušná jáma Mayrau
Jáma Robert
Sloužila jako vtažná jáma. Byla kruhového profilu o průměru 3 m. Dosahovala hloubky 527 m pod povrchem, byla využívána k dopravě mužstva i materiálu. Vtažné X. patro sloužilo jako vtažný horizont pro revíry Ohradník a Sever.
Jáma Mayrau
Výdušná jáma byla v centrální poloze vůči vtažné jámě. Byla hluboká 527 m o průměru 3,9 m. Jako výdušné sloužilo VII. p.
Důl Kladno závod 2 Švermov
Systém větrání dolu byl kombinovaný. Tvořily je:
Vtažná jáma Go III
Výdušná jáma Kübeck
Jáma Go III
V jámě, která sloužila jako vtažná, byl za bývalou větrní přepážkou vybudován lutnový tah o průměru 1000 mm. Sloužil k odvedení výdušných větrů z 1. patra samostatného větrního oddělení revíru Ohradník v hloubce 387 m do ventilátorovny na povrchu jámy Go III.
Jáma měla světlý průměr 4,2 m.
1. patro bylo vtažné pro revír Ohradník.
2. patro bylo vtažné pro úsek RO 2.
Jáma Kübeck
Výdušná jáma byla v diagonální poloze vůči vtažné jámě Go III. Byla hluboká 337 m, obdélníkového průřezu o světlosti 8,6 m2. Jámová budova byla provedena jako depresní s přestupní přetlakovou komorou.